Taşıt Tanıma Sistemi

Akaryakıt giderlerinizi kontrol altında tutabilmek veya günlük, haftalık, aylık limitler belirleyerek sınırlamak amacı ile kullanılan Taşıt Tanıma Sisteminden hangi aracınıza, nerede, ne zaman ve ne kadar yakıt ikmali yapılmış, aracınız km başına ne kadar yakıt harcamış gibi bilgilere istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Akaryakıt pompa tabancası aracınızın deposuna girmeden yakıt ikmali başlamaz, ikmal esnasında tabanca depodan çıkarılırsa akaryakıt pompası akaryakıt ikmalini otomatik keser ve böylelikle alınan yakıtın aracınızın deposuna dolduğundan emin olabilirsiniz. Bu veriler sayesinde akaryakıt giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlayabilir ve kayıpları engelleyebilirsiniz. Km kontrolü sayesinde aracınızın tüketim performansını izleyebilir ve hatta aracınızın servis bakım zamanları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca; filo yönetimi sistemi ile entegrasyon sağlayarak anlaşmalı olduğunuz akaryakıt firmanızın tüm istasyonlarında limitinize göre yakıt alabilir, toplu alım indirimi yaptırarak maliyetinizi düşürebilir, Muhasebe işlemlerinizi azaltabilirsiniz.

AKTİF TAŞIT TANIMA SİSTEMİ

Araçlarınıza takılan ve aracınızın bilgilerini içeren taşıt kimlik ünitesi, akaryakıt dolum anında pompa ile haberleşerek araç bilgilerini ve kilometre bilgilerini aktarır. Pompa tabancasının taşıtın deposuna yerleştirilmesi ile haberleşme gerçekleşir. Taşıta ait bilgiler taşıt kimlik ünitesi ve depo anteni vasıtasıyla İstasyon Kontrol Ünitesine aktarılır. İstasyon Kontrol Ünitesinden onay alınca, pompa ikmal yapmaya başlar. İkmal esnasında yakıt tabancası araç deposundan ayrılır ise ikmal otomatik olarak kesilir. Dolum sonunda, doluma ait bilgileri (litre, birim fiyat, ürün cinsi, tarih, saat, taşıt plakası) içeren bir dolum fişi otomatik olarak basılarak bilgi için sürücüye verilir.

PASİF TAŞIT TANIMA SİSTEMİ

Araçlarınıza takılan ve aracınızın bilgilerini içeren taşıt kimlik ünitesi, akaryakıt dolum anında pompa ile haberleşerek araç bilgilerini aktarır. Pompa tabancasının taşıtın deposuna yerleştirilmesi ile haberleşme gerçekleşir. Taşıta ait bilgiler taşıt kimlik ünitesi ve depo anteni vasıtasıyla İstasyon Kontrol Ünitesine aktarılır. İstasyon Kontrol Ünitesi’nden onay alınca, pompa ikmal yapmaya başlar. İkmal esnasında yakıt tabancası araç deposundan ayrılır ise ikmal otomatik olarak kesilir. Dolum sonunda, doluma ait bilgileri (litre, birim fiyat, ürün cinsi, tarih, saat, taşıt plakası) içeren bir dolum fişi otomatik olarak basılarak bilgi için sürücüye verilir.

AKARYAKIT TÜKETİMİNİZ İÇİN TAM KONTROL

Şirketinizin hangi aracına, nerede, ne zaman ve ne kadar yakıt alınmış, araçlarınız km. başına ne kadar yakıt harcamış, önceden belirlemiş olduğunuz günlük, haftalık, aylık limitlerle sınırlayarak Elpo Taşıt Tanıma Sistemi sayesinde raporlayabilirsiniz.

PRATİK VE HIZLI AKARYAKIT İKMALİ

İstasyonda kredi kartı, fiş, imza, nakit ödeme, fatura alma gibi süreçlerde bekleme yapmadan hızlı bir şekilde yakıt ikmali yapılır.

ÖDEME KOLAYLIĞI

Bütün ödemelerinizi tek bir noktaya ayda veya belirli zamanlarda yapma imkanı sağlar.

MUHASEBE KOLAYLIĞI

Faturalarınız ayın belirli günleri kesiliyor, bu sayede de muhasebe ve idari işlerinizin trafiği azalmış oluyor. Böylece masraf fişi düzenleme, fişlerin bilgisayara girişi, fişlerin kontrolü, binlerce akaryakıt faturası, düzenli rapor alamama gibi problemler ortadan kalkmış oluyor. Bunun yanında istasyonda çalışan pompacının işlem süresini kısaltmaya da yardımcı oluyor.

MUHASEBE KOLAYLIĞI

Akaryakıt giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlanıp, olabilecek kayıplar engellenir. Km kontrolü sayesinde aracınızın tüketim performansını izleyebilirsiniz.

Merkezi Takip Sistemi

Copyright © 2017 - Her Hakkı Saklıdır.

Scroll to Top