Pompa Otomasyon Sistemi

r10

ELPO Pompa Otomasyon sisteminin temeli akaryakıt istasyonlarında bulunan yazarkasa, pompa ve arabirim ünitelerinin bir bilgisayara bağlanarak, özel bir otomasyon yazılımı ile yönetilmesi ve takip edilmesidir. Pompadan yapılan satışlar elektronik olarak sisteme iletilir ve sistem tarafından kayıt altına alınır. Daha sonra bu satışlar esnek bir şekilde raporlanır, hesaplanır ve işlenir hale getirilir. İstasyon tarafındaki bilgisayarlarda toplanan bu veriler anlık olarak web servisleri aracılığı ile dağıtıcının serverlarına aktarılır. Müşteriler, istasyon marketinde bulunan müşteri ekranından aracına yapılan akaryakıt ikmalini kontrol ve takip edebilirler. İstasyon yetkilileri internet web ara yüzünden veya mobil cihazlarından her an kontrol edebilir, gerekli incelemelerde bulunabilir. Pompacı Tanıma Sistemi ile akaryakıt ikmalinin hangi pompacı tarafından yapıldığı kontrol altına alınmaktadır.

ON-LINE POMPA İZLEME

Satış esnasında market monitöründe, internet ortamında web ara yüzünde, mobil cihazınızda pompa durumunun (yakıt miktarı, parasal tutarı, yakıtı alan aracın plakası, yakıtı veren pompacının ad-soyadı) anlık olarak izlenebilir olmasıdır.

SATIŞ TAMAMLANDI

Satış tamamlanıp yazarkasadan fiş çıkartıldıktan sonra market monitöründe, internet ortamında web ara yüzünde, mobil cihazınızda pompa kapandı bilgisinin anlık olarak alınması ve ikmal yapılan aracın plaka bilgisi, yakıt miktarı, parasal tutarı, yakıtı veren pompacının adı soyadı son satış bilgisinin izlenebilir olmasıdır.

POMPA FİYAT AYARLAMA

Pompaların birim fiyatlarını otomasyon bilgisayarından veya internet ortamında web ara yüzünde, mobil cihazınızdan ürün bazlı değiştirilmesi durumunda tüm pompalardaki ürün fiyatları tek seferde değişmektedir. Fiyat değişim öncesi vardiya kapatmaya gerek kalmadan fiyat değişimi gerçekleştirilebilir, hiçbir şekilde vardiya raporlarını bozmaz.

FARKLI YAKIT ALMA ENGELİ

Aracın aynı istasyondan ikinci kez yakıt alması işleminde Tuva Kart Okuyucu farklı türde yakıt alınmasına karşı uyarı verir ve farklı türde yakıt vermez.

PERSONEL KARTI

Dolumu yapan pompacının bilgilerini içeren pompacı kartı tanımlanır ve pompacı bu kartı okutmadan satış yapamaz.

İNDİRİM VE SADAKAT KARTI

İstasyonlarda özel müşterilerine özel fiyat uygulaması yapılmak istenirse merkez bilgisayardan ürün bazlı indirim yüzdesi veya parasal indirim miktarı tanımlanır. Pompacı kendi personel kartını okutmadan müşteri kartını okutur, pompa fiyatı tanımlanan müşteri fiyatına otomatik ayarlanır ve pompacı kendi kartını okuttuğu anda ikmal başlar.

MOBİL MÜŞTERİ TANIMA SİSTEMİ

Filo veya şirket aracı sahipleri kayıtlı araçlarının, alacakları yakıt miktarını mobil olarak belirleyebilecekleri ve ödemelerini yapabilecekleri sistemdir.

MÜŞTERİ KARTINA LİMİT TANIMA

Araç filosuna sahip şirketler akaryakıt sarfiyatının takibi için araçlarına vermiş oldukları kartlar aracılığı ile belirli günlerde, belirli miktarlarda günlük, haftalık, aylık limitlerle sınırlayarak yakıt alımlarını kontrol edebilir.

MÜŞTERİ TANIMA SİSTEMİ

Müşteriye tanımlanan araç kartları pompaya bağlı RFID Kart Okuyucuya okutulduktan sonra isteğe bağlı araç total km bilgisinin girilmesinin ardından yakıt ikmaline başlanır. Aksi durumda pompa yakıt ikmaline başlamaz. Filo, araç, firma veya sürücü bazında toplam akaryakıt sarfiyatı, pompadan verilen yakıt miktarı, tutarı, pompacının Müşteri Tanıma Sistemine bağlı her bir pompadan verdiği yakıt miktarını ve tutarı raporlanabilir.

VARDİYA TAKİPİ

Vardiya Takibi vardiya programlama ve değişimi sistemde bir kez tanımlandıktan sonra, vardiya değişimi tek tuşla internet ortamında web ara yüzünde, mobil cihazınızdan gerçekleştirilir. Pompa, tabanca, pompacı ve yakıt satış miktarları para ve litre bazında raporlanabilmesini ayrıca pompacı performansının ölçülmesini sağlar. Pompa Otomasyonunda, pompacılar tüm pompalardan yakıt verebilirler. Vardiya raporunda ilgili pompacıya ait, pompa bazında ve kümülatif olarak rapor alınır. İndirim kartları ile yapılan satışların fiyat ve litre miktarı da ayrı ayrı rapor edilebilir olması pompacılardan alınacak vardiya hesabının bütünlüğünü sağlar.

ESNEK RAPORLAMA

Akaryakıt istasyonunda yapılan satışların bir bilgisayar aracılığı ile veya internet ortamında web ara yüzünde, mobil cihazınızda elektronik ortamda verilerin toplanarak pompa satışları, araç plaka bilgileri, hangi pompacının yaptığı ve benzeri raporların esnek bir şekilde raporlanmasıdır.

Merkezi Takip Sistemi

Copyright © 2017 - Her Hakkı Saklıdır.

Scroll to Top