Tank Otomasyon Sistemi

ELPO Tank Otomasyonu, ELPO Mühendisleri tarafından hazırlanan Pompa Otomasyon Sistemi ile uyumlu çalışan bir yazılımdır. Akaryakıt istasyonunda bulunan tankların içerisine takılan elektronik ölçüm çubukları (Probe) aracılığı ile tanlardaki yakıt, su, sıcaklık bilgileri periyodik olarak 1 sn. aralıklarla ölçülür ve tanklara yapılan dolumlar, otomatik olarak algılanır. Tank Otomasyonu ile birlikte tank seviyeleri istasyon tarafından internet web ara yüzünde ve tüm mobil cihazlarda anlık izlenebilir durumdadır. Tank seviyelerinde okunan değerler parametrik olarak belirtilen aralıklarda veri tabanına kaydedilir. Kaydedilen tüm veriler istenilen serverlara anlık olarak aktarılarak geçmişe yönelik kayıtlar saklanır ve istenildiğinde raporlanabilir. Tank Otomasyonu ile ihtiyaç seviyesinde uyarı alınabilir veya otomatik sipariş girilebilir. Anlık yapılan dolumlar, detaylı şekilde kaydedilerek stok takibini kontrol altında tutulabilir. Ayrıca; minimum, maximum ve kritik seviye stok miktarlarını ve kaçak, sızıntı durumlarını uyarı veya alarm alarak akaryakıt kayıp ve kaçakların önlemi alınır.

TANK DOLUMU

Tanka yapılan dolumlar tüm detayları ile birlikte elektronik ortamda kayıt altına alınır. Bu kayıtlar veri tabanında saklanıp, gerekli görüldüğünde kontrol edilebilir.

TANK ALARMI

Tankta meydana gelen yüksek ısı, düşük ısı, yüksek su seviyesi, düşük su seviyesi, sızıntı vb. gibi sorunlar anlık olarak kullanıcıya uyarı şeklinde bildirilir.

SIZINTI KONTROLÜ

Pompadan satış yokken tanktan yakıt eksilmesi durumunda veya tesisatta bulunan kaçaklar tespit edilerek kullanıcıya, alarm merkezine uyarı ve alarm olarak bildirilir.

MERKEZİ KONTROL

İstasyondaki tüm tankların anlık verileri, tek bir merkezden veya mobil cihazlardan online olarak izlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir.

TANK KALİBRASYONU

Tanktaki yakıt miktarının (litre ve yoğunluğun kg bazlı ) gerçek değerlerde göstermesi için yapılan işlemdir. 3D Lazer Kalibrasyonu, kalibrasyon pompası, geçmiş tank hareketleri ile oranlanarak veya hali hazırda bulunan kalibrasyon cetveli kullanılarak gösterimini sağlar. Bu sayede belirlenmiş olan alarm seviyeleri etkili çalışır. Ayrıca; pompadan yapılan satış miktarı ile de tanktan eksilen yakıt miktarının eşit olup olmadıklarının kontrolleri yapılır.

Merkezi Takip Sistemi

Yeraltı Tankları

Yerüstü Tankları

Özel Amaçlı Tanklar

Mobil Tanklar

Konteyner Tanklar

Araçüstü Tanklar

Akaryakıt Stoklarının Yönetimi

Otomatik Kalibrasyon İşlemi

Tankların Anlık Seviye Bilgileri

Taşma ve Kaçaklarda İkaz Verme

Anlaşılabilir Görsel Tasarım ile Sizlere Sınırsız Hizmet Sağlamaktadır.




prob

Tankların içerisinde bulunan elektronik sensörler yakıt seviye bilgisi (mm olarak), su seviye bilgisi (mm olarak), sıcaklık seviye bilgisi (°C derece) olarak otomasyon bilgisayarına oradan da internet web yazılımına ve tüm mobil cihazlara anlık olarak gönderir.

Copyright © 2017 - Her Hakkı Saklıdır.

Scroll to Top