Müşteri Tanıma Sistemi

Akaryakıt giderlerinizi kontrol altında tutabilmek veya günlük, haftalık, aylık limitler belirleyerek sınırlamak amacı ile kullanılan Müşteri Tanıma Sisteminden hangi aracınıza, nerede, ne zaman ve ne kadar yakıt ikmali yapılmış, aracınız km başına ne kadar yakıt harcamış gibi bilgilere istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Bu veriler sayesinde akaryakıt giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlayabilir ve kayıpları engelleyebilirsiniz. Km kontrolü sayesinde aracınızın tüketim performansını izleyebilir ve hatta aracınızın servis bakım zamanları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca; filo yönetimi sistemi ile entegrasyon sağlayarak anlaşmalı olduğunuz akaryakıt firmanızın tüm istasyonlarında limitinize göre yakıt alabilir, toplu alım indirtimi yaptırarak maliyetinizi düşürebilir, Muhasebe işlemlerinizi azaltabilirsiniz.

Müşteri Tanıma Sisteminde RFID Teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji sayesinde hem hızlı hizmet sağlanmakta hem de yüksek güvenlik oluşturulmaktadır.

Filo, araç, firma veya sürücü bazında toplam akaryakıt sarfiyatı, pompadan verilen yakıt miktarı, tutarı, araç total km bilgisi, pompacının MTS sistemine bağlı her bir pompadan verdiği yakıt miktarını ve tutarını raporlar.

Müşteriye tanımlanan araç kartları RFID Kart Okuyucuya okutulduktan sonra araç total km bilgisinin girilmesini ister, km girildikten hemen sonra yakıt ikmali başlar. Aksi durumda pompa yakıt ikmaline başlamaz.

Müşteriye tanımlanan araç kartları ile başka bir araca yakıt ikmali yapılmasına izin vermez. (Yazar kasaya girilen plaka ile araç kartındaki plaka karşılaştırılır.)

RFID kartlara tanımlanan veriler doğrultusunda araca farklı bir yakıt ikmalinin gerçekleşmesini önler.

Araç Filosuna sahip şirketlerde akaryakıt sarfiyatının takibi için araçlarına vermiş oldukları kartlar aracılığı ile belirli günlerde, belirli miktarlarda günlük, haftalık, aylık limitlerle sınırlayarak yakıt alımlarını kontrol eder.

Yakıt alamı yapacak araç istediği akaryakıt pompasına yanaşır.

Akaryakıt pompası tabancası ikmal yapılacak aracın deposuna yerleştirilir.

Müşteri veya Araç kartı RFID Kart Okuyucuya okutulur.

Müşteriye tanımlanan fiyat bilgisi aracın deposuna takılan tabancaya gönderilir. (Müşterinin anlaşmasına göre indirim veya artış yapılabilir)

Araç km bilgisinin araçtan okunarak RFID Kart Okuyucudan girilmesinin ardından ikmal başlar.

Dolum sonunda, doluma ait bilgileri (litre, birim fiyat, ürün cinsi, tarih, saat, taşıt plakası) içeren bir dolum fişi otomatik olarak basılarak bilgi için sürücüye verilir

Copyright © 2017 - Her Hakkı Saklıdır.

Scroll to Top